Kaan Erden

IT Manager, Ferrero

Kaan Erden

IT Manager, Ferrero
twitter-icon linkedin-icon
Kaan.ERDEN@ferrerofindik.com

Biography

1983 İstanbul doğumluyum. Lisans eğitimimi YTÜ İstatistik bölümünde, yüksek lisans eğitimimi ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde Pazarlama üzerine tamamladım. 14 yılı aşkın bir süredir Bilişim Sektöründe çalışmaktayım. Bu süre boyunca, başta teknik danışmanlık, proje ve operasyon yönetimi olmak üzere; sunucu ve depolama ürünleri, güvenlik ürünleri, felaket senaryoları ve ODM çözümleri, kurumsal mesajlaşma ve yönetim sistemleri, yurtiçi ve uluslararası MPLS çözümleri, IP tabanlı bulut-santral çözümleri, bilgi güvenliği, BT Servis Yönetimi ve endüstriyel süreç tasarımları gibi farklı alan ve disiplinlerde birçok ekipte çeşitli görevlerde bulundum.

Profesyonel iş hayatıma, Probil firmasında Sistem Uzmanı olarak başladım. Probil ‘de geçirdiğim 3 yıl boyunca sırasıyla önce Veri Merkezi 1. Seviye Ekip Lideri olarak, ardından da Kurumsal Entegrasyon ve Danışmanlık departmanında teknik danışman olarak görev aldım. Ardından Türkiye ‘nin ilk “directory assistance” firması olan BN Telekom ’da (11880); son 1 yıl BGYS Sorumlusu rolünü de üstlenerek 3 yıl boyunca firmanın BT Operasyonlarından sorumlu olarak görev aldım. 2012 yılında buradaki görevimden ayrılarak Deutsche Telekom ‘un entegratör bacağı olan T-Systems ‘da Presales Mühendisi ve Teknik Hizmet Yöneticisi olarak çalışmaya başladım. 2013 yılında ise Uluslararası yönetilen hizmetlerden ve IP tabanlı ses hizmetlerinden sorumlu teknik mühendis olarak görevine devam ettim. 2014 yılının sonunda Bilge Adam ‘da Kıdemli BT Servis Yönetimi danışmanı olarak geçirdiğim 5 ayın sonrasında Şubat 2015 itibariyle Ferrero ‘da Ferrero Fındık ‘ın tüm BT servislerinden sorumlu BT yöneticisi olarak çalışmaya başladım.

Şu anda Ferrero ‘daki görevimin yanında T.C. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Bilişim Yönetim Sistemleri Yüksek Lisans programında Öğr. Gör. olarak Bilişim Sistemleri Stratejileri ve IT Proje Yönetimi derslerini vermekteyim.

All session by Kaan Erden